• SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

• W tym roku szkolnym nasze Przedszkole przystąpiło do zorganizowanej przez SANEPID przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ogólnopolskiego Programu dla przedszkoli "Skąd się biorą produkty ekologiczne." Program kierowany jest do dzieci 5 i 6 letnich. W naszym przedszkolu objętych nim zostało 50 dzieci z grupy Gwiazdki i Tygryski.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

• kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

• propagowanie zdrowego stylu życia,

• zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są w grupie Tygryski i Gwiazdki poprzez wykorzystanie publikacji i filmu animowanego dla dzieci „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.

• Fotograf

UWAGA!

16 września (środa) o godz. 9.30 do naszego przedszkola zawita fotograf.

Sesja zdjęciowa będzie nosiła tytuł: "Jesienny sad".

• Informacje dot. rozpoczęcia roku szkolnego

Prosimy o zapoznanie się z IV Aktualizacją Wytycznych GIS z dnia 25 sierpnia 2020 r.:

Wytyczne_przeciwepidemiczne_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_z_25_sierpnia_2020_r.doc

Poniżej zamieszczamy PROCEDURY POSTĘPOWANIA W REŻIMIE SANITARNYM W PRZEDSZKOLU NR 4  W CHORZOWIE zgodne z Wytycznymi GIS z dn. 02.07.2020r. oraz Wytycznymi MEN,MZ,I GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września  2020 r. z dnia 25 sierpnia 2020 r. (IV Aktualizacja)

Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi informacjami w nich zawartymi oraz dostarczenie odpowiedniego Oświadczenia i Deklaracji załączonych do Procedur

w dniu pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu lub wcześniej.

PROCEDURA-OD-01.09.2020R_P4_AKTUALIZACJA.doc

Oswiadczenie-i-deklaracja-01.09.2020r.

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Woli oraz Oświadczenia o odbiorze dziecka na rok szkolny 2020/2021. Druki dostępne będą do pobrania również w naszym przedszkolu.

DEKLARACJA_WOLI_2020.2021.docx

OSWIADCZENIE_O_ODBIORZE_DZIECKA_2020.2021.doc

PROSIMY O PRZYPROWADZENIE DZIECKA W GODZ. 6.00 - 8.00.

ODEBRAĆ DZIECKO BĘDZIE MOŻNA W GODZINACH 13.00 - 16.00.

DZIECKO POWINNO BYĆ UBRANE W WYGODNE UBRANKO ORAZ ZAOPATRZONE W OBUWIE ZAMIENNE (MIĘKKIE, WYGODNE, ŁATWE DO ZAŁOŻENIA I ZDJĘCIA) ORAZ KOMPLET UBRAŃ DO PRZEBRANIA.

ZEBRANIE DLA RODZICÓW ODBĘDZIE SIĘ

1 WRZEŚNIA

OD GODZ. 16.15 DLA ODDZIAŁU WRÓBELKÓW,

OD GODZ. 16.30 DLA ODDZIAŁU MOTYLKÓW,

OD GODZ. 16.45 DLA ODDZIAŁU BĄBELKÓW.

2 WRZEŚNIA

OD GODZ. 16.15 DLA ODDZIAŁU TYGRYSKÓW,

OD GODZ. 16.30 DLA ODDZIAŁU GWIAZDEK.

INFORMACJA O PRZYNALEŻNOŚCI DZIECKA DO ODDZIAŁU BĘDZIE PRZEKAZANA RODZICOWI 1 WRZEŚNIA PO PRZYPROWADZENIU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.

PAMIĘTAJMY,  ŻE  W  PRZEDSZKOLU  OBOWIĄZUJĄ  ZASADY  OBOSTRZEŃ  PRZECIWEPIDEMICZNYCH:  POMIAR  TEMPERATURY,  ZAŁOŻONA  MASECZKA,  ZACHOWANIE  BEZPIECZNEGO  ODSTĘPU  SPOŁECZNEGO.

NIE WOLNO PRZYNOSIĆ WŁASNEGO PICIA I JEDZENIA!

NIE ZALECA SIĘ PRZYNOSIĆ WŁASNYCH ZABAWEK.